Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár v Brozanech

14. 12. 2006

Obrazek

Dne 5.11.2006 ve 3.  hodiny 50. minut nám byl operačním střediskem HZS Pardubice vyhlášen výjezd k požáru v obci Brozany.Ve 4. hodiny 5. minut jsme byli na místě a velitel Pavel Kmoníček se hlásil veliteli zásahu z HZS Pardubice. Hořelo ve sklepě rodinného domu Obrazekuskladněné dřevo. Požár hasili členové HZS Pardubice. Nám bylo dáno čerpání vody ze sklepních prostor, protože přehořel plastový přívod vodovodu do rodinného domu. Bylo použito plovoucí čerpadlo a tři hadice ,,C"

V 5. hodin 45. minut nám byl objekt předán od HZS. K nasvícení prostor sklepa a chodby byla použita naše elektrocentrála a dvě halogenové světla.  Zůstávají s námi dva členové HZS Pardubice z důvoduObrazek nutnosti použití dýchacích přístrojů v prostoru sklepa.Naše jednotka dýchací přístroje nemá. Po odklízení větší části zbytku ohořeného dřeva provádíme nařízené dohašení a ochlazení stěn.To již za pomoci Jednotky hasičů ze Sezemic,kteří vystřídaly s dýchacími přístroji dva členy HZS Pardubice.Do 15. hodin máme nad objektem nepřetržitý dozor. Po 15. hodině je návrat zpět a zahlášen konec na operační středisko HZS Pardubice.