Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vítr 18. ledna 2007

19. 1. 2007

 18. ledna 2007

 Již kolem 15. hodiny se k Pardubicím dostávala vichřice, která měla pěknou sílu. Občas povolila na síle, ale večer už se jí nechtělo odpočívat. V 21 45. hod. jsme byli vyzváni operačním střediskem HZS Pardubice k výjezdům na technickou pomoc při likvidaci nahlášených událostí. To že se jednalo z devadesáti procent o odstranění spadlých stromů, asi nikoho nepřekvapí. Celkem jsme měli šest technických zásahů. První dva v obci Brozany-Obrazeklikvidace utrženého přístřešku a poté odstranění spadlého stromu přes hlavní silnici v obci. Tento smrk si vybral do cesty telefonní kabel, který byl ve větvích, ale nebyl prasklý. Nejprve jsme smrk stáhli lanem a poté odřízli a odstranili z komunikace. Poté jsme měli nahlášený spadlý sloup v katastru obcí Němčice a druhý v Ohrazenicích. U obou případů nebyl zásah nutný. Poté následovali dva stromy také v Ohrazenicích u finských domků a to na příjezdové cestě k domu a jeden přímo před vchodem do domu. Posledním místem kam jsme tento večer jeli, byla vozovka z Lázní Bohdaneč na Staré Ždánice. Po odstranění dvou stromů z vozovky jsme byli posláni zpět domů. Zásahů se zůčastnil: Kmoníček Pavel, Kmoníček David, Vojtíšek Miloš, Šebek Jiří, Zelinka Roman a Janovský Václav. Hlavně sloužila motorová pila, elektrocentrála s halogenovým osvětlením a naše ruce...Příjezd byl v 01 30. hod.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář