Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oslavy 100 let

19. 6. 2008

7. Června 2008

 Na sedmého června tohoto roku  připadli docela dlouho připravované oslavy sta let od založení Sboru dobrovolných hasičů v obci Brozany. Možná se divíte, že jsme loni slavili šedesát let v Hradišti na Písku, tak jak je možné, že zase oslavy? Dříve byli v naší současné obci samostatné jak Staré Hradiště, tak Brozany i Hradiště na Písku. V této době je náš Sbor složen z členů všech obcí.

 Na začátku vyšel průvod včele s kapelou Živaňanka k nové hasičské zbrojnici, kterou jsme tímto dnem dostali k užívání. Slavnostního přestřižení pásky se ujali jak zástupci z Kraje Pardubice, tak z HZS Pardubice,Starosta obce, a velitel jednotky. Poté nám byl starostou obce předán slavnostní prapor.

 Po návratu na brozanské závodiště, byli předány pamětní plakety a listy bývalým členům SDH z Brozan. Doufáme, že jsme tím všem těm, kteří byli členy udělali radost a rádi si zavzpomínali na svá strávená léta. K tomu zavzpomínání jim ještě hodinu vyhrávala Živaňanka.

 V patnáct hodin se stala (samozřejmě fingovaná) dopravní nehoda. Zde bylo možno vidět kompletní složku záchranného systému. První dojeli Hasiči, po nich Policie a Záchranná služba. Bylo možné zhlédnout kompletní vyproštění dvou zraněných osob. Po tomto zásahu bylo předvedeno hašení automobilu tlakovou vodou.

 Během celého dne si lidé mohli prohlédnout jak současnou hasičskou techniku, tak hystorickou, vybavení Policie České Republiky, Záchranné služby a i vojenské techniky. K poslechu hrála hudba a večer proběhla zábava. Škoda jen, že se po 17 hodině přehnala větší bouře, která některé lidi odradila od večerního programu.

 Ještě bych rád poděkoval těm, kteří pomohli s pořádáním tohoto dne, a obráceně doufám, že se akce líbila.

 Fotogalerii přidám, jak se ke mě dostanou fotografie..

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář