Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oslavy 60. let SDH

1. 5. 2007

 28. dubna 2007

Obrazek Sice ne přesně na tento den, ale na 21. dubna tohoto roku připadlo výročí 60. let od založení Sboru dobrovolných hasičů v Hradišti na písku. Je pravdou to, že tento založený sbor ukončil svoji činnost v devadesátých letech, ale náš současný je přímým pokračovatelem těch, co dříve odvedli nemalý kus práce a proto jsme se rozhodli jim tuto oslavu připravit a připomenout.

 Po úvodní řeči, poděkování starosty SDH pana Janovského tehdejším členům a předání pamětních plaket panem Tomáškem a starostou obce Staré Hradiště panem Čepčářem, Obrazekbyl zasazen pamětní strom který by měl a myslím, že bude připomínat každému určitý úsek životem...

Po tomto řekněme oficiálním programu byla připravena stříkačka, která sloužila právě v Hradišti na Písku. Myslím si , že s velkou chutí a kusem vzpomínek si ji rádi po docela dlouhé době omákli. Stále je v provozuschopném stavu a o její pověstné síle se mohli jak se říká na vlastní kůži přesvětčit.Obrazek Hned bylo slyšet ono známé,,dal jsi jí panáka, aby chytla?"  Mašinka panáka dostala no a po příjezdu harmonikáře si toho panáka dopřáli i jiní než mašinka. Počasí bylo přímo letní a příjemnou zábavu si užili ne jen lidi spříznění s hasičinou.

 

Náhledy fotografií ze složky Oslavy 60 let SDH.

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář