Zrození KRAKENA

26. 12. 2006

Rád bych vám zde popsal jak se rodil současný stav našeho "KRAKENA"

ObrazekV Listopadu roku 2004 zakoupila obec Staré Hradiště pro naší zásahovou jednotku cisternovou automobilovou stříkačku Š706. Všichni asi víme, že to není žádný nový kočár, ale stav tohoto vozu nebyl zase až taková hrůza. Do této doby jsme žádný hasičský automobil neměli.Obrazek Po dohodě s obcí a členy Sboru dobrovolných hasičů jsme se dohodly na tom, že si svépomocí dáme auto do stavu dle našich představ a možností. 2.dubna začala oprava.  Největší bolest byla na karosérii, hlavně v okolí čerpadla a výtlačných hrdel. Samozřejmě se ukázalo, že je potřeba sáhnout i na další a další místa. Naším cílem nebylo jen to trochu polepitObrazek, ale dát tomu náležitou opravu. Náš ,,mistr klempířský" spotřeboval téměř šest metrů čtverečných hliníkového plechu. Po technické stránce nebyl větší problém, jen oprava kompresoru. Byla nutná oprava sacích a výfukových ventilků. A tak utíkala hodina za hodinou a auto se měnilo a měnilo. Samozřejmě nic není zadarmo. Velice nám přišla vhod pomoc Obrazekfirem Audila a Dědič z Brozan za což jim patří nemalé díky...a samozřejmě všem šikovným lidičkám, co přiložily ruku k dílu. Myslím si, že těch dvanáct strávených víkendů (možná i víc) stálo zato a ještě jednou díky všem co pomohli.

Náhledy fotografií ze složky Oprava CASKY